برگزاری هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت M8 در جزیره کیش وحضور سخنرانان سوئیسی

برگزاری هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت M8 در جزیره کیش وحضور سخنرانان سوئیسی

نشست مجمع جهانی سلامت در روز دوشنبه 9 اردیبهشت آغاز و تا 2 روز به طول انجامید. این نشست با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، سعید نمکی، وزیر بهداشت و جمعی از مهمانان داخلی و خارجی در جزیره کیش برگزار شد. در این نشست، 4 سخنرانی جامع توسط وزرای بهداشت، معاونین وزرای بهداشت و افراد تاثیرگذار بین المللی و 432 سخنرانی توسط دانشمندان، صاحب‌نظران، سیاستگذاران و افراد تاثیرگذار از کشورهای دنیا برگزار شد. از میان سخنرانان این نشست7 سخنران از کشور سوئیس به ارائه سخنرانی پرداختند.

 در روز دوشنبه آقای Benoit Varenne، عضو سازمان جهانی سلامت در سوئیس و Enrichetta Placella، معاون برنامه بهداشت جهانی آژانس توسعه و همکاری سوئیس (SDC) و در روز دوم نیز آقای Bertino Somaini، مدیر عامل شرکت ارتقای سلامت، آقای Ilona Kickbusch مدیر مرکز بهداشت جهانی موسسه تحصیلات تکمیلی در سوئیس، آقای Andreas Reis، کارشناس ارشد اخلاق در سازمان جهانی سلامت، خانم Fiona Bull، عضو مجمع جهانی سلامت و خانم Sabri Gmach عضو دیگر سازمان جهانی سلامت به ارائه سخنرانی پرداختند.

شش دستور کار اصلی این نشست شامل بیماری های غیر واگیر و سلامت روان، سلامت در شرایط ناپایدار، بهداشت محیط و مسائل زیست محیطی، آموزش سلامت و آموزش پزشکی، سلامت جهانی در جهان در حال گذار و همچنین توسعه پایدار نسلی بود.

 توضیح این که، مجمع جهانی سلامت از سال 2009 در دنیا تشکیل شد و زیرساخت آن نیز گروه پیمان M8 با محوریت دانشگاه چریته برلین است. در مجمع جهانی سلامت در حوزه سیاستگذاری از نهادهای آکادمیک استفاده می‌شود و در سال 2016 دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان بیست و چهارمین عضو به گروه پیمان M8 پیوست و امروز این پیمان، 25 عضو از کشورهای جهان دارد.ایران اولین کشور منطقه غرب آسیا، شمال آفریقا و کشورهای عضو مدیترانه شرقی است که عضو مجمع جهانی سلامت شده و برای اولین بار نیز این نشست در منطقه برگزار می‌شود.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: